Jak zvýšit sklizeň jahod desetkrát: důležité nce pěstování šťavnatých bobulí

Sklizeň jahod z jednoho keře se může snadno přiblížit hranici více než 2 kg, pokud se postaráte o stav půdy a listů.

Jak zvýšit výnos jahod – tipy / foto depositphotos.com

Šťavnaté, zdravé a zároveň nízkokalorické – to je jen několik důvodů, proč si jahody zamilovat. Jak vypěstovat dobrou úrodu jahod, abyste si tuto letní pochoutku užili naplno – dozvěděli se v My.

Nejedná se o příliš rozmarnou kulturu, ale existuje mnoho ncí, které vedou k tomu, že sklizeň jahod z jednoho keře má daleko k „referenčním“ více než 2 kg.

Dříve jsme vám řekli, co vysadit na sazenice v únoru. Nyní pochopíme, jak se starat o keře, abyste získali velkou sklizeň jahod.

Mulčování – nejlepší způsob, jak zvýšit sklizeň jahod

Problém nízké úrody může být způsoben tím, že bobule nemají dostatek vody. Může ji odnášet plevel, půda může být přesušená. Oba problémy lze řešit mulčováním, tj. pokrýváním půdy kolem keřů sypkým materiálem, který šetří vláhu.

Udělejte to až poté, co půdu důkladně zkypříte a pohnojíte. Jako mulč můžete použít posekanou trávu nebo slámu, směs sypké rašeliny s humusem nebo kompostem.. Hodí se i fólie a lepenka, hlavní je pochopit princip.

Pečlivé zalévání pomůže zvýšit úrodu jahod.

Dobrá úroda jahod rozhodně není možná, pokud nevíte, jak je správně zalévat. Jahody milují vodu a je důležité, aby půda, ve které rostou, nevysychala. Ale nevyplatí se je ani štědře polévat vodou.

Zálivka se za běžných podmínek doporučuje jednou týdně. V době květu a dozrávání bobulí každý pátý den. Zalévejte, když není ostré slunce, a vydejte asi půl litru vody na jeden keř.

Jaká bude úroda v příštím roce, záleží na vašem počínání v létě, po sklizni. Proto je důležité nepřestat zalévat, když jsou zralé plody již mimo keře.

Dobrá úroda jahod - co dělat, aby bobule lépe rostly / foto depositphotos.comDobrá úroda jahod – co dělat, aby bobule lépe rostly / foto depositphotos.com

Jak přikrmovat bobule, abyste získali velkou úrodu jahod?

Keře jahodníku je třeba hnojit nejméně třikrát za sezónu. Poprvé – na jaře, a to dusíkatým hnojivem (močovina/močovina) nebo kravským hnojivem. Podruhé – během rašení – se jahody přihnojují komplexními hnojivy. Po odkvětu se krmení provádí komplexními minerálními hnojivy, to pomůže vypěstovat velké šťavnaté bobule.

Úroda jahod bude dobrá, pokud z keře odstraníte všechny přebytečné rostliny.

Rostlina může vynaložit energii buď na tvorbu plodů, nebo na rozmnožování, a včasné odstranění úponků pomůže „naklonit“ jahody k prvnímu způsobu. Úponky a přebytečné listy odstraňujte pravidelně, a to i po sklizni.

Listy je třeba odstraňovat tak, aby nezakrývaly bobule před sluncem a nebránily jim tak v dozrávání. Můžete tak učinit bez obav, že rostlinu poškodíte. Klidně odřízněte i více než třetinu celkové hmoty listů, nijak to neuškodí.

Je důležité nezapomínat na odstraňování listů a úponků při přípravě rostliny na zimu – příští rok vám to umožní získat dobrou úrodu jahod.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog - Fantastické dekorace pro váš interiér

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: