Jak se zbavit kočičího zápachu: jednoduché kutilské postupy i pro ty nejtěžší případy

My se dozvěděl, proč kočka v bytě nepříjemně zapáchá a co s tím dělat.

Existují snadné způsoby, jak se zbavit kočičího zápachu / foto depositphotos.com

Informace, co dělat, když dům zapáchá po kočce, usnadní život každému majiteli těchto roztomilých chlupáčů. Samozřejmě, že úkol, jak odstranit kočičí zápach v bytě, není jednoznačně nejjednodušší, ale dá se zvládnout.

Již dříve My psal, jak odstranit nepříjemný zápach z umyvadla, a dnes se dozvíte, proč kočka zapáchá a jak si s tím poradit.

Proč dům zapáchá po kočce – důvody

Ve většině případů je hlavní příčinou nepříjemného zápachu to, že vaše kočka přestala chodit na záchod. To je často způsobeno následujícími faktory:

  • Kočka si značí své teritorium, když dosáhne puberty;
  • přítomnost cizích pachů v blízkosti kočičího záchodku;
  • kočka nemá ráda podestýlku nebo záchodovou mísu;
  • různé stresové site (stěhování, přírůstek do rodiny).

Vaše zvíře může mít také zdravotní problémy, kvůli kterým jeho moč tak ostře a vytrvale zapáchá. Nesnesitelný zápach moči může například poukazovat na poruchy ledvin nebo močových cest.

Co dělat, když váš domov zapáchá kočičím zápachem – tipy a prostředky pro kutily

Existuje několik běžných a poměrně jednoduchých způsobů, jak se zbavit kočičího zápachu. A nemusíte přitom přijít na mizinu při hledání novodobých sprejů a neutralizátorů.

Mezi lidovými prostředky a metodami, které vám pomohou zbavit se přetrvávajícího kočičího zápachu, vynikají zejména:

  1. Roztok manganu. Důležitou podmínkou je, že mangan musí být dobře zředěný. Pomůže při čištění pohovek a nábytku.
  2. Roztok octa a jedlé sody. Po ošetření povrchů roztokem octa a vody (v poměru 1:3) je třeba je nechat zcela vyschnout a teprve poté je posypat jedlou sodou, aby se definitivně odstranil zápach kočičí moči i octa. Použijte na pohovky, koberce, všechny typy podlah a matrace.
  3. Jedlá soda a 3% roztok peroxidu vodíku. Znečištěná místa je třeba nejprve posypat jedlou sodou, poté zalít roztokem a nechat působit 8 až 12 hodin, poté otřít vlhkým hadříkem. Tato metoda je vhodná pro čištění pohovek a jakéhokoli jiného čalouněného nábytku.
  4. Vodka. Vhodný k čištění všech povrchů.
  5. Kyselina citronová. Při této metodě se povrchy ošetří roztokem (šťáva z jednoho citronu na sklenici vody) a nechají se zaschnout. Kromě nábytku pomůže kyselina citronová vyčistit i parkety, linoleum a laminát.

Nezapomeňte, že všechny tyto metody bojují s následky. Ještě je důležité zjistit příčinu nežádoucího chování kočky, která odmítá používat záchod. A nezapomeňte zkontrolovat, zda je vaše zvíře zdravé.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog - Fantastické dekorace pro váš interiér

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: